EMEKÇİ KADINLAR ZEYTİN TARLASINDA ZİYARET EDİLDİ
2017-03-08Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın tarlada çalışan kadınların 8 Mart  Dünya Kadınlar Gününü  kutladılar. Kadınlar protokole ellerinde yaptıkları köy ekmeği ve köy salçası ile çay ikramında bulundular.

 İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Fırat Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın ve İlçe Tarım Müdürü Levent Kurtaraner ile birlikte Çamdibi Mahallesi’nde tarlada çalışan kadınları ziyaret ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladılar. Protokole ziyarette köy muhtarı Mehmet Salım da eşlik etti.

Başkan Sargın "Bağları Bahçeleri İlmek İlmek İşleyen Kadınlarımızı Kutluyorum"

Ziyarette konuşan İznik Belediye Başkanı Osman Sargın "Böyle günlerin anlamı kadınlara verilen değerin ortaya çıkarılması ve bunlarında kadınlarımıza güzelliklerle yansıtılmasıdır.Geçmişe doğru bakacak olursa dünya da ilk olarak seçme ve seçilme hakkı ülkemizde kadınlara verilmiştir.Bizler istiyoruz ki kadınlarımız her konuda, her alanda önde ve öncü olsun.Sayın Cumhurbaşkanımız da her fırsatta ve her işinde kadınlara değer ve öncelik vermektedir.Kadının olmadığı yerde disiplin yoktur, kadının olmadığı yerde dirlik ve düzen olmaz.O yüzden bizim kadınlarımız her zaman ön planda, her zaman başımızın tacıdır.İnşallah siz kadınlarımızın gayretleriyle bu toplum daha da büyüyecek daha da gelişecek.Çünkü toplumun ana direği kadınlardır.Bugünde  zeytin tarlasında üretken anadolu kadınımızın yanındayız.Üreten toplumlar da  da kadının yeri ve öneminin ne kadar önemli olduğunu bu tarlalarda görüyoruz.Adeta tırnaklarıyla kazıyarak bu bağları bahçeleri ilmek ilmek işleyen siz değerli İznikli emekçi kadınlarımızın da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" dedi.

Kaymakam Pehlivan "İznik'te Kadın ve Erkek Dayanışmasını Görüyüroz",

İznik'te bir çok işte kadın ve erkeklerin dayanışma içerisinde işlerini yürüttüğünü söyleyen Kaymakam Pehlivan konuşmasında "Bağlarda bahçelerde görüyoruz ki kadınlarımız erkekler gibi her işlerde önde ve gayretli.Gerçekten örnek bir davranış sergiliyorsunuz.Tabi bugün Dünya Kadınlar Günü fakat sizleri her gün kutlasak az olur" dedi.

Tarlada çalışırken karşılarında protokolü gören kadınlar mutluluklarını dile getirirken, misafirlerine ellerinde yaptıkları köy ekmeği, köy salçası ile çay ikramında bulundular.Ayrıca kadınlar bahçelerinde yetiştirdikleri taze karnabaharları misafirlerine takdim ettiler.

Kaymakam Pehlivan ve Başkan Sargın ise kadınlara karanfil ve hediye takdim etti.

Kaynak: Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Haber 1339 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret