İSTİKLAL MARŞININ KABULÜ İZNİK'TE KUTLANDI
2017-03-13İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 96. yılı İznik Anadolu Lisesi’nin hazırladığı program ile kutlandı. Öğretmen ve Öğrencilerin hazırladığı birbirinden güzel etkinlik  ve gösteriler protokol üyeleri ve katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Kılıçaslan İlkokulu çok amaçlı salonunda yapılan programa İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, Bursa Büyükşehir İlçe Koordinatörü Serkan Acar, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Semerci, İlçe Emniyet Müdürü Bedri Yaman, İlçe Müftüsü Veli Vehbi Bardakçı, Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluşları, Protokol Mensupları, Öğretmenler, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunun ardından İznik Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Ahmet Demirtaş yönetiminde İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise İznik Anadolu Lisesi Müdürü İlhami Bıçak yaptı.

Program sunuculuğunu İznik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih Mehmet Üzer'in yaptığı etkinlikte Bülbül adlı şiiri Coğrafya Öğretmeni Aysun Dağ seslendirirken, Edebiyat Öğretmeni Bekir Çetinkaya ise Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un Edebi yönünü anlattı. Etkinlikte Edebiyat Öğretmeni Tülin Balık ise Cenk Marşı'nı okuduktan sonra Öğrencilerin oynadığı Küfe  İsimli Tiyatro izleyicilerden büyük alkış aldı.

İznik'te yapılan İstiklal Marşını Güzel Okuma yarışmasında birinci olan İznik Anadolu Lisesi Öğrencisi Ülkü Nur Beki İstiklal Marşını okuyarak izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Program sonrasında protokol üyeleri Öğretmen ve Öğrencileri tek tek tebrik etti.

Kaynak: Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Haber 1430 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret