İLK OTİZM DOSTU İLÇE PLAKETİ İZNİK’İN
2017-05-02İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a Otizmli gençler tarafından “Otizm Dostu İlçe” plaketi takdim edildi.

Türkiye Otizm Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Anadolu Otizm Federasyonu Başkanı Canan Cihan Kılıç ile otizmli gençler İznik Belediye Başkanı Osman Sargın’a otizmli gençlere desteklerinden dolayı “Otizm Dostu İlçe” plaketini takdim ettiler.

İlk kez bir ilçeye “Otizm Dostu İlçe” plaketi verdiklerini dile getiren Türkiye Otizm Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Anadolu Otizm Federasyonu Başkanı Canan Cihan Kılıç, Belediye Başkanı Osman Sargın’a otizmli gençlere ev sahipliği yaptıkları ve desteklerinden dolayı çok teşekkür ettiler.

Başkan Sargın ise açıklamasında “Otizmli bireylerin eğitimleri ve sosyal yaşama adaptasyonlarını her zaman destekliyoruz. Bu alanda gençlerimize her türlü desteği sunmayı kendimize bir borç biliyoruz. Onların sosyal yaşamlarını kolaylaştırmaktan, hayata adaptasyonuna kadar birçok alanda destek veriyor ve vermeye devam edeceğiz. Bu bağlamda son olarak Eko Turizm Tesislerimizde otizmli gençlerimizi ağırlayarak doğa ile iç içe aktivitelerde bulunmalarını sağladık” dedi.

Kaynak: Basın Yayın Halkla İlişkiler
Haber 1013 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret