BAŞKAN SARGIN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI
2017-06-24İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sargın Bayramın birlik beraberlik ve kardeşlik içinde geçmesini diledi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında tüm Müslümanların bayramını kutladı. Mesajında, Ramazan Bayramının tüm insanlığa ve ülkemize huzur, barış ve mutluluk getirmesini dileyen Belediye Başkanı Osman Sargın, bu özel günlerin toplumsal barışın pekişmesi için önemli olduğuna vurgu yaptı. Sargın, “On bir ayın sultanı Ramazan ayının bereketi ile gelen Mübarek Ramazan Bayramı’nın tüm dünyada huzur ve barışın oluşması için bir vesile olmasını diliyorum. Özellikle dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan İslam ülkelerinde yaşanan ölüm, açlık ve sefaletin son bulması için bu özel günlerdeki birlik ve beraberliğimizi arttırmalıyız” dedi. Sargın mesajının devamında şunları söyledi; "Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bir Ramazan ayını daha geride bırakarak bayrama kavuşmanın sevinci içerisindeyiz. İlahi bir armağan olarak kabul ettiğimiz ve sevinçle karşıladığımız bayramlar, dayanışma ve paylaşım ruhu ile kardeşliğimizi güçlendirdiğimiz çok değerli ve müstesna zamanlardır. Bayramlar, Rabbimizin bir nimeti olmasının yanı sıra, milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, kardeşlik ahdimizi yenilemek için de önemli bir andır. Tüm İslam âlemini bir araya getirerek kenetlendiren bayramlar, Müslüman kalma bilincimizi diri tutmuş, İslam milletlerine tarih sahnesinde süreklilik kazandırmıştır. Ramazanlar ve kutlu bayramlar, insanlık ve İslam âlemi için tekrar tekrar dirilişin müjdecisi ve habercisi olmuştur. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın Mübarek Ramazan Bayramı´nı kutlar, Yüce Rabbimizden milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini niyaz ederim" dedi.

Kaynak: Basın Yayın Halkla İlişkiler
Haber 845 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret