SARGIN’DAN MİNİKLERE ÇEVRE DERSİ
2017-08-12İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Derbent Mahallesi’nde miniklerle çevre temizliği yaparak, onlara çevre temizliği konusunda bilgilendirmede bulundu.

İznik’e bağlı Derbent Mahallesi’nde minik çocuklar Başkan Sargın’ın yanına giderek “Büyüklerimiz hep yerlere çöp atıyor. Çöp konteynırlarına çöpleri atmıyorlar. Bizim oyun alanlarımızı kirletiyorlar” diyerek adeta büyüklerini Belediye Başkanı Osman Sargın’a şikâyet ettiler.

Belediye Başkanı Osman Sargın da miniklerin bu sözleri üzerine onlara çevre bilinci ve doğanın korunması ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Sargın burada çocuklara “Sevgili gençler sizlerin bu yaşlarda bu sorumluluğu alması bizler için gurur verici bir şey. Sizler her zaman çevrenizi temiz tutun. Çevrenizi kirletenleri, doğanıza zarar verenleri her zaman uyarın. Evinizde, okulunuzda, parklarınızda sizler büyüklerinize örnek olun. Çevreyi kirletenlere bizim doğamızı kirletmeyin diye uyarın. Sizler uyarın ki çevreyi kirletenler kendilerinden utansın. Biz yöneticiler siz yavrularımıza daha yaşanılabilir bir çevre, daha güzel bir hayat sunmak için çalışıyoruz” dedi.

Minikler ise yaptıkları uyarılarla adeta büyüklerine ders verdiler. Çocuklar hep bir ağızdan, “Çevremizi temiz tutalım, doğamızı koruyalım, yeşil alanlarımıza zarar vermeyelim diyerek” bir farkındalık oluşturdular.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, beraberindekiler ve minikler ile yeşil alanda çevre temizliği de yaptılar. Başkan Sargın daha sonra çocuklara oyuncaklar hediye ederek ödüllendirdi.

Kaynak: Basın Yayın Halkla İlişkiler
Haber 637 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret