KANO DA KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU
2017-10-08İznik Gölü’nde gerçekleştirilen Kano Türkiye Şampiyonası’nda kupalar sahiplerini buldu.

17 kulüp ve 104 sporcunun katılımıyla gerçekleşen şampiyona da 1.Şişecam Çayırova Spor Kulübü, 2.Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü, 3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu.

İznik Belediyesi İzzet Peşte Su Sporları Kamp ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kupa törenine İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Emniyet Müdürü Bedri Yaman, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hüseyin Coşkun, federasyon temsilcileri, kulüp yöneticileri ve sporcular katıldı.

Türkiye’nin beşinci, Marmara Bölgesi’nin en büyük gölüne sahip olan İznik bir çok sportif aktiviteye ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Son zamanlarda salon sporları, doğa sporları ve su sporlarının merkezi haline gelen İznik son olarak Türkiye Kano Şampiyonasına ev sahipliği yaptı. İznik Belediyesi ev sahipliğinde, Kano Federasyonu’nun organizasyonu ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleşen yarışlara 13 ilden 17 kulüp ve 104 sporcu katıldı. Yarışları ise gün boyunca karadan ve göl içerisinden 12 Kano Federasyonu Hakemleri takip etti.

Marmara Bölgesi’nin en büyük gölüne sahip İznik’te gerçekleştirilen Kano Türkiye Şampiyonası’nda 1.Şişecam Çayırova Spor Kulübü, 2.Bursa Arama Kurtarma Spor Kulübü, 3. Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu.

Dereceye giren spor kulüpleri kupalarını İznik Kaymakamı Bülent Bayraktar, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Kano Federasyonu Başkanı Kano Alper Cavit Kabakçı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın elinden aldı.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın Spor Kulüpleri ve Kano Federasyonu Yöneticilerine günün anısına Osmanlı armalı plaket ve zeytin, zeytinyağı paketleri hediye ederken, Kano Federasyonu Başkanı Kano Alper Cavit Kabakçı’da etkinliğe destek veren kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür plaketi takdim etti.

Kaynak: Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Haber 983 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret