ELBEYLİ MAHALLESİ DOĞALGAZA KAVUŞUYOR
2017-01-18İlçemize doğalgaz gelmesinin ardından Elbeyli mahallesinde de çalışmalara başlandı. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hıştıroğlu ile birlikte Elbeyli Mahallesinde Bursagaz tarafından sürdürülen doğalgaz çalışmaları yerinde inceledi.

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan başkan Sargın yaptığı açıklama da " İlçemiz merkezinde doğalgaz çalışmaların bitmesinin ardından Elbeyli mahallemizde de çalışmalara start verdik. İnşallah 2017 Mart sonunda da Elbeyli mahallemiz hayal ettiği doğalgaz'a kavuşacak. Dağıtım ve bağlantılar aralıksız devam ediyor. İlçemiz de Doğalgaz kullanımına geçenler, sağladığı konfor ve tasarruftan çok memnunlar" dedi.

Hava kirliliğin önlenmesi için doğalgaz kullanmanın önemine değinen Belediye Başkanı Osman Sargın " Bugün doğalgaz kullanan şehirlerimize baktığımız zaman böyle bir tehdidin olmadığını görüyoruz. Temiz ve tasarruflu en temel enerji kaynağı doğalgaz’dır. Doğalgaz, yanması kolay ayarlanabilen, verimliliği en yüksek yakıttır. Tam yanma gerçekleştiren doğalgaz; duman, is, kurum ve kül oluşturmaz. Kullanım kolaylığı ve ekonomisinin yanında karbon içeriğinin düşüklüğü, diğer katı ve sıvı yakıtlara göre çok daha çevreci bir yakıt olması nedeni ile insanlarımıza konfor'u sağlamaktadır" dedi. İncelemelerin ardından Elbeyli mahalle sakinleri ile hasbıhal etti.

Kaynak: Basın Yayın ve Halkla İlişkiler
Haber 1304 kez görüntülendi

Geri

İleri

Yorumlar / Yorum yaz
Haberi Paylaş: Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
Diğer Haberler
Başkan Sargın İznikspor'un Yeri Bal Ligi Kültür ve Turizm Bakanlığı Yetkilileri İncelemelerde Bulundu Sahil’de Kumsallaştırma Çalışmaları’na Başlandı KENT KONSEYİ İÇİN İLK ADIM ATILDI Burulaş Genel Müdürü Fidansoy’dan Başkan Sargın’a Ziyaret